Сучасне будівництво будинків успішно втілює в життя давню програму КПРС про злиття міста і села. Мета цієї програми - дати сільському жителю міські комунікації, розгалужену інфраструктуру та транспортну доступність. І зараз, деякі заміські селища європейського типу дадуть фору будь-якому з міських мікрорайонів по всіх параметрах.
Переваги життя в заміському будинку:
Чисте, свіже повітря. Або Вам все одно, чим дихати: киснем або вихлопними газами? Крім працюючих промислових підприємств і ТЕЦ, загазованість повітря в місті з кожним роком погіршується збільшенням кількості автотранспортних засобів і утворенням пробок на дорогах.
Близькість до природи. Якщо Ваша ділянка потопає в зелені, є ставок, сад і увита плющем альтанка, то який сенс їхати за кілька кілометрів, щоб розпалити багаття або посмажити шашлик на природі? Все це можна зробити, не відходячи від будинку. А також, у вас не буде проблем, чим зайняти десяток дітей, поки дорослі вирішили обговорити свої питання або просто посидіти за столом.
Якість сучасних склопакетів дозволяє «впускати» живу природу у внутрішній інтер´єр приміщень. Багато хто віддає перевагу прозорим стінам веранди або вітальні, тому що мальовнича картина за склом постійно оновлюється.
Економіка. Витрати на експлуатацію будинку залежать від того, чим опалюється будинок, є свердловина або водогін, як влаштована каналізація. Але, як відзначають жителі заміських селищ, витрати на експлуатацію будинку площею 100-160 кв. метрів зазвичай не перевищують комунальні платежі в міській квартирі. А автономне опалення і водопостачання в цьому питанні навіть є плюсом.
Транспортна доступність. Всі під´їзні шляхи в заміських селищах плануються заздалегідь, з урахуванням виїзду на автомагістралі. За містом немає пробок, тому дістатися з роботи до заміського будинку часто виходить швидше, ніж до міської квартири.
Інфраструктура сучасних селищ має наявність шкіл, дитсадків, поліклінік і т.д., що робить проживання не лише комфортним, але і дозволяє не сіпатися з місця з кожного приводу.
Якщо говорити про паркування, то в своєму будинку такої проблеми немає взагалі. Місце для гаража, навіть на дві машини, на ділянці завжди знайдеться. А решта авто можна поставити у дворі або під навісом.
Сусіди. Замість цілого під´їзду у Вас в сусідах буде максимум 2 - 3 сім´ї. Розмір ділянок і наявність огорожі допоможуть Вам самим регулювати спілкування. Хочете - наводите мости, не хочете - можете взагалі ні з ким не спілкуватися.
Ведення присадибного господарства. Це Ваша особиста справа. Можна засадити все картоплею, а можна - газонної травою. Але від саду рідко, хто відмовляється.
Турботи - клопіт. Прибирання будинку в 100-150 квадратів порівнянна з прибиранням міської квартири. На подив, чим більше кімнат, тим менше прибирання. Якщо у Вас в однокімнатній квартирі відразу спальня, кабінет, вітальня і дитяча, то порядку в ній не буде ніколи.
Очищення снігу, полив, і інші господарські роботи при здоровому способі життя - тільки в задоволення.
Мансардне приміщення в нинішніх котеджах перетворюється в дитячу, робочий кабінет або вітальню, в яких тепло взимку і затишно влітку. Особлива чарівність внутрішньому інтер´єру додають сходи, які об´єднують різні рівні будинку.
Ділянка легко дозволяє здійснити і інші проекти, які немислимі в міській квартирі: басейн, камін, тенісний корт, сауна або ще що-небудь в тому ж дусі.
Що стосується витрат на будівництво будинку, то розрахунок вартості показує, що житло за містом - це дешевше, ніж покупка квартири в цьому ж місті. Як показує досвід проектування, оптимальна площа будинку для сім´ї з 3-5 чоловік складає 130-150 кв. метрів (найбільш затребуваний метраж). Якщо розмір будівлі перевищує 200 квадратів, то часто 30% -40% площі не використовуються роками, а це - 40% зайвих витрат на експлуатацію.