Клінкер - оздоблювальний матеріал, який давно заслужив статус елітного, дуже якісного оздоблювального матеріалу. Таке звання він отримав за високу міцність і довговічність користування. І клінкерну цеглу, і клінкерну плитку отримують, внаслідок випалювання напівфабрикату, який виготовлений їх сланцевих глин. Сорти використовуваної глини сильно відрізняються від інших. Така глина більш пластична, в ній не містяться солі і крейди, що сприяє збереженню первісного вигляду. В процесі виготовлення глина піддається екструзії, вакуумному пресування, формуванню, сушці і випалу при високих температурах. Саме через такого складного і трудомісткого процесу виготовлення готовий клінкер володіє мінімальним водопоглинанням (від 2 до 5%), високою морозостійкістю (більше 300 циклів) і міцністю (до М800). При виробництві продукції використовуються тільки натуральні складові: глина, вода, натуральні барвники. Все це робить клінкер довговічним і якісним матеріалом, який зберігає свій первісний вигляд довгі роки.
Розвантажувальні роботи потрібно проводити з особливою обережністю, запобігаючи вплив зовнішнього середовища (бруду) на клінкер. Не варто зберігати клінкерну цеглу на вулиці, не закриту. Для рівномірної кладки і виявлення «гри кольори» слід змішати кілька палет.
Розчин, на який клінкер буде покладений, слід готувати з урахуванням його низького водопоглинання. Використовуватися повинна тільки суха суміш групи lla. Масу слід перемішувати до однорідності будівельним міксером.
Як тільки температура повітря опускається нижче + 5 ° С, укладання цегли проводитися тільки зі спеціальними заходами. Використання антіфрізових реагентів і солі неприпустимо. Так само не повинні бути використані матеріали, які вже замерзли. Якщо цегляна кладка пошкоджена морозом, її необхідно видалити.
Укладання клінкерної цегли та заповнення в один прийом
Перед укладанням найкраще попередньо витримати цеглу в воді, особливо це слід зробити, якщо погодні умови не дуже сприятливі.
Шви між рядами слід заповнювати відразу ж. Уважно стежити за тим, щоб розчин рівномірно заповнював весь простір, не утворюючи ніяких пустот. Слід уникати виправлення нерівно покладеної цегли. Якщо ж виправлення необхідні, видалити покладену цеглу і розчин повністю настільки швидко, наскільки можливо. Повторно укласти цеглу, використовуючи свіжий розчин.
Відстані між укладеними рядами слід заповнювати відразу ж. Потрібно бути дуже уважним і стежити, щоб розчин рівномірно розподілявся і заповнював весь простір. Потрібно по можливості уникати виправлень неправильно укладеного клінкеру. Якщо все ж без виправлень не обійтися, то нерівно покладену цеглу слід видалити в найкоротші терміни. Щоб укласти цеглу знову, необхідно використовувати свіжий розчин.
Розчин, який вийшов за межі шва, слід видаляти, коли він схопиться, трохи загусне. Від того в який момент ви видалите надлишки буде залежати колір самого шва, чим свіжіший розчин, тим яскравіший шов. А чим твердіше, тим темніше, відповідно.
Перед укладанням уважно вивчіть інструкцію, яка йде разом з розчином і дотримуйтеся рекомендацій виробника!
Укладання клінкерної цегли з подальшим заповненням швів (фугування)
Якщо Ви плануєте подальше фуговання, то після легкого загустіння розчину він видаляється з швів на 15-20мм.Перед тим, як нанести фуговочний- розчин необхідно добре змочити лицьову сторону фасаду. Заповнення проходить в два етапи:
Перший - в першу чергу заповнюються горизонтальні шви, а потім і вертикальні.
Другий - спочатку навпаки затирають вертикальні шви, а потім горизонтальні.
Всі роботи з недавно приготованим розчином необхідно проводити протягом години. Шви, які вже заповнені варто захистити від негайного висихання.
Очищення поверхні клінкеру після закінчення робіт
Ні в якому разі не можна чистити зовсім свіжу кладку. Потрібно пам´ятати, що при використанні занадто жорстких щіток і води можуть залишитися брудні розводи, видалення яких в подальшому неможливо. Зчищати розчин необхідно після повного затвердіння і висихання спеціальної жорсткою щіткою.
По закінченню чотирьох тижнів, коли всі шви між клінкерною цеглою затвердіють повністю, можливо додатково зчистити надлишки паровим бластером (макс. 95 градусів), з використанням миючого засобу і жорсткої щітки з натуральною щетиною. Перш ніж використовувати паровий бластер, уважно прочитайте інструкцію. Так само необхідно звернути особливу увагу на кут між соплом і кладкою і режим обертання. Кращого за все використовувати мінімальну швидкість, вона є самою щадить до поверхні, що очищається.