Для будівництва приватних і багатоповерхових будинків найкращим матеріалом вважається повнотіла клінкерна цегла. Споруди з нього відрізняються довговічністю, здатні утримувати тепло і ідеально підходять для життя. Це далеко не все, що робить цей будівельний матеріал таким привабливим. Глина, з якого виробляється цегла - це екологічно чиста сировину. Тому і матеріал виходить таким же.
Разом зі звичайною керамічною цеглою в будівництві активно використовують особливий вид цегли, а саме клінкерну. Вона має естетичний зовнішній вигляд, високу міцність і ідеально підходить для обробки фасадів та інших робіт.
Більшість фахівців стверджує, що цей вид цегли вперше з´явився в середньовічній Європі. Але в зв´язку з тим, що поклади глини поширені по всьому світу, то цілком можливо, що клінкер з´явився в різних точках світу одночасно. Тим більше про це свідчать залишки будівель того часу.
Цей будівельний і оздоблювальний матеріал часто називають елітним. А вся справа в його високій міцності і здатності витримувати великі механічні навантаження. Її використовували для мощення доріг, які збереглися до цих пір в хорошому стані.
Клінкерна цегла істотно відрізняється від звичайної керамічної цегли. І ця різниця не тільки в зовнішньому вигляді.
У чому ж різниця між клінкерною і звичайною цеглою?
Сировина і технологія виробництва
В процесі виготовлення звичайної цегли до суміші додають подрібнені магматичні породи глини. А ось для виготовлення клінкера не вся глина підійде, а тільки її тугоплавкі зразки. Якщо необхідна температура для випалу звичайної цеглини - до 1000 ° С, то для клінкеру - 1300 ° С. Тугоплавка глина під впливом високої температури спікається і перетворюється в однорідну структуру, що забезпечує матеріалу високі експлуатаційні характеристики.
Міцність
Досвідчені будівельники порівнюють клінкер по міцності з гранітом. І правда, серед керамічних будівельних і оздоблювальних матеріалів - це самий твердий. Своєю міцністю клінкер зобов´язаний мінімальної пористості. Саме це захищає його структуру від впливу вологи і перепадів температур. Також клінкер стійкий до стирання і якщо звичайним шматком кераміки можна залишити сліди на асфальті, то клінкером цього зробити не вийде.
Міцність повнотілої цегли маркується літерою М і цифрами поруч з нею. Чим більше число, тим міцніше матеріал.
Водопоглинання
Кераміка найбільше схильна до руйнування під впливом вологи. Тому чим нижче ступінь поглинання вологи, тим довговічніша цегла. І якщо порівнювати звичайну кераміку з клінкером, то в середньому рівень його водопоглинання - 6%. Тоді як звичайного - 14%. Також є особливий вид клінкеру - глазурований і він взагалі не вбирає воду.
Морозостійкість
Якщо цей параметр не особливо актуальний для західної Європи з її помірним кліматом, то для жителів України цей показник має велике значення. Морозостійкість вимірюється кількістю циклів заморожування і розморожування, які може витримати матеріал без втрати своїх властивостей. І якщо порівнювати клінкер зі звичайною цеглою, то він може пережити в три рази більше циклів заморозки і відтавання.
Особливості кладки
Позитивні експлуатаційні властивості клінкеру обертаються деякими складнощами в процесі кладки. У зв´язку з тим, що він не вбирає вологу, виникає необхідність використання спеціальних розчинних сумішей. А також це подовжує час зчеплення розчину з цеглою.
Отже, порівняльна характеристика клінкерної цегли зі звичайними керамічними зразками дозволяє з упевненістю сказати, що це один з кращих будівельних і оздоблювальних матеріалів. І навіть порівняно висока ціна цілком виправдана експлуатаційними характеристиками даного матеріалу.