Серед різних матеріалів для облицювання стін, окремо можна виділити клінкерну плитку. Дане покриття виготовляється з натуральних компонентів і відрізняється від інших будівельних матеріалів відмінною морозостійкістю і міцністю. Не дивно, що клінкерна плитка є одним з найбільш популярних і затребуваних матеріалів в своїй ніші. У зв´язку з високою популярністю, часто виникають такі питання, як: «переваги і недоліки клінкерної плитки» і «як встановити клінкерну плитку своїми руками». У цій статті мова піде про монтаж.
Підготовка підстави
Перед тим, як здійснювати монтаж клінкерної плитки, потрібно підготувати основу під укладку. Основа для клінкерної плитки настільки ж важлива, як і фундамент для будинку. Слід зазначити, що основою може служити практично будь-яка поверхня: гіпс, залізобетон, цегляна кладка, керамічні блоки. Проте, рекомендується виконувати її з армованого морозостійкого бетону і штукатурки. Основа повинна бути рівною, без тріщин, а також ретельно очищеним від бруду, жиру, пилу і нетривких лакофарбових покриттів. Якщо присутні ділянки штукатурки, які легко осипаються, їх потрібно повністю видалити і замінити.
Особливу увагу при монтажі клінкерної плитки слід звернути на гідроізоляційне покриття - сам по собі клінкер не боїться вологи, але основа і несуча стіна можуть постраждати через гігроскопічності клінкерної плитки. Тонкий шар клінкеру не є хорошим теплоізолятором, тому облицювання клінкером дає суто косметичний ефект. Якщо стіни тонкі і потрібним чином не утеплені, то для утеплення приміщення має сенс між несучою стіною і основаю для плитки покласти шар ізоляційного матеріалу.
Також, перед тим, як почати монтаж клінкеру підставу бажано загрунтувати, особливо в тому випадку, коли основа виконана з сильно поглинаючого або запиленого матеріалу, наприклад гіпсу.
Укладання клінкерної плитки
Згідно з інструкцією, монтаж клінкерної плитки виконується при температурі від +5 до +30 градусів Цельсія. Крім того, вкрай небажано укладати клінкер під час дощу. Якщо в процесі укладання йде дощ, необхідно захистити поверхню від попадання крапель за допомогою тенту. Покладену плитку, також слід накрити тентом, до тих пір, поки клей не висохне.
Плитка укладається на розчин, при цьому на тильну поверхню плитки додатково наноситься клей. Після укладання плитки необхідно накрити поліетиленовою плівкою, для захисту від вологи.
Починати монтаж клінкерної плитки прийнято з оформлення вікон і дверей. Наступним етапом буде оформлення кутів. Для облицювання кутів існує спеціальна кутова клінкерна плитка. Перш ніж почати монтаж, потрібно ретельно розрахувати межі розташування плитки і за допомогою олівця нанести мітки. Укладання клінкеру повинно проводитися за цими розмітка. Ця процедура не менш важлива, ніж створення основи, тому що найменша помилка при розрахунку і укладання буде кидатися в очі. В даному випадку клінкер - це основа дизайну фасаду будівлі і неякісне укладання неприпустимо. Тому, якщо немає необхідних навичок і досвіду, то установка клінкерної плитки своїми руками, можливо, не найкраща ідея і все-таки варто розглянути такий варіант, як наймання професіоналів. Якщо до найманих робітників не лежить душа, то кожен крок в процесі укладання повинен бути ретельно вивірений. Непогано б в такому випадку потренуватися, наприклад на сусідах).
Під час укладання слід пам´ятати, що ширина шва не повинна бути менше 8 мм, а краще досягати 12 мм. Для дотримання ширини шва і створення рівних кутів можна використовувати спеціальні хрестоподібні розпірки, які згодом можуть бути замазані розчином. Під час укладання потрібно прибирати надлишки розчину, поки він не затвердів, а після укладання глибину шва необхідно вирівняти і заповнити розчином, або затиірочной сумішшю. Для додання потрібного відтінку розчину можна використовувати колір. Затірка виконується із застосуванням пластикового або гумового шпателя.
Видалити застиглий розчин або затірочну суміш з клінкерної плитки досить складно, тому необхідно видаляти його відразу. Після того, як клей висохне, плитку необхідно помити, використовуючи шланг або спеціальну машину для очищення стін.
Щоб уникнути нерівномірності кольору вся клінкерна плитка повинна бути з однієї партії, крім того перед укладанням можна вийняти плитку з коробок і перемішати, щоб згладити колірний перехід. Хоча плитка з однієї партії не повинна візуально сильно відрізнятися по відтінку.