Клінкерна цегла – елегантність перевірена часом!
Саме цегляна кладка вважається найміцнішою та довговічнішою. Будівля, побудована з такого будівельного матеріалу, виглядає набагато привабливіше, ніж зведені будинки з бруса або шлакоблоку.
Безперечно, цегла дорожня чи будівельний матеріал у виробництві і вимагає до себе особливого підходу при спорудженні з нього несучих стін будівлі. Роботи з кладки цегли слід довірити виключно професійним будівельникам. Інакше вся робота буде порожньою, і сімейний бюджет значно постраждає. Кладка матеріалу здійснюється поряд з постійним контролем їхньої горизонтальності. Для цього застосовують сертифікований будівельний рівень.
Крім звичайної цегли, яку використовують як матеріал при будівництві зовнішніх несучих стін, для передання будинку більш елегантного вигляду застосовують так звану облицювальну цеглу. Існує широкий спектр кольорів подібного оздоблювального матеріалу. Завдяки цій характерній властивості цегли, під час проведення облицювальних робіт можна дати повну свободу фантазії. Проміжок між основною стіною та облицюванням можна заповнити шаром теплоізоляційного матеріалу, тим самим зменшивши відсоток тепловіддачі приміщень будівлі.
Виготовлення цегли здійснюється на спеціалізованих заводах, шляхом випалу глини. Температура випалювання заготовок становить понад 1200 градусів за Цельсієм, перепалювати матеріал також не рекомендується, як і не допалювати його. Залежно від роду глини виготовляються цегляні блоки тих чи інших марок за міцністю на вигин та стиснення. Стандартна вага однієї цегли становить орієнтовно три кілограми. Для надання йому специфічного кольору, до складу глини, крім різноманітних добавок вводять барвники. Саме завдяки їм блоки і набувають насиченого кольору, різних відтінків.
Мабуть, найважливішою властивістю цегли є морозостійкість. Ця властивість характеризується здатністю насиченого вологою окремо взятого блоку зберігати свою цілісність і якості міцності при різких перепадах температури навколишнього повітря. Визначається дана властивість кількістю циклів заморожування та відтавання матеріалу в лабораторних умовах без втрати його основних якостей та позначається літерою F.
Для збільшення теплоізоляційних властивостей у блоках штучно роблять порожнечі. Таким чином, у прохолодну пору року тепло в приміщеннях залишається надовго, а в спекотну погоду в кімнатах будинку комфортно і прохолодно.