Технологія і інструменти для укладання клінкерної плитки
За останні кілька років будівельні компанії європейських країн почали використовувати клінкерну плитку.
Клінкерна плитка - це найякісніший матеріал, що виготовляється з екологічно чистих матеріалів. У складі плитки присутні пластифікатори і барвники. Головним компонентом матеріалу є глина. При виробництві глина пресується і піддається випалу в печі. Поряд з цим температура піднімається до 1200 градусів. У слідстві виходять тонкі пластини з безпечного матеріалу. Завдяки своїм якостям клінкерна плитка близька до цегляної кладки. Також клінкер дозволяє втілювати в реальність найрізноманітніші дизайнерські ідеї. Як і інші будматеріали, клінкерна плитка укладається за правилами і етапами.
Для початку створюється основа під клінкерну плитку. В якості основного матеріалу можна вибрати штукатурку або бетон. Основа повинна бути рівною і без тріщин і ущелин. Вирівняти поверхню можна штукатуркою. При цьому треба врахувати облаштування теплоізоляції. При установці теплоізоляції можна знизити витрати на опалення, і зробити приміщення максимально комфортним.
Плиткове покриття укладається з використанням спеціального складу. Для розчину знадобиться пісок і цемент марки М400, також вода. Перед нанесенням суміші поверхню основи потрібно змочити. Товщина нанесеного клею повинна становити 4 см. Крім того для укладання матеріалу рекомендується придбати готовий розчин. Також розчин можна наносити на плитки. Після укладання залишки слід відразу ж видалити. Оскільки потім очистити поверхню буде важко. Крім цього важлива порція нанесення клейкої суміші.
Перед укладанням плиток варто провести розмітки, особливо на зонах біля дверей і вікон. Стандартні розміри швів складають 12 мм. Укладання матеріалу починається знизу вгору. Зовнішні кути піддаються облицюванню за допомогою кутових компонентів. Зайві кути потрібно підрізати. Підрізування роблять електричним плиткорізом або болгаркою. Перед використанням розчин обов´язково треба замішувати. Після приготування суміш треба використовувати протягом 30 хвилин.
Також при укладанні треба провести фуговання. Глянцеві плитки потрібно затирати гумовим шпателем або теркою. Занадто широкі шви треба замазати будівельним пістолетом з тубою. Після повного висихання розчину треба розгладити поверхню за допомогою розшивки. Кути між керамікою і вікнами закладаються силіконом. У клінкерної плитки є свої переваги і недоліки. До позитивних властивостей матеріалу відносяться:
- Рівень вологопоглинання становить 3%;
- За всіма експлуатаційними характеристиками матеріал є високоміцним;
- Тривалий термін експлуатації;
- Невелика вага дозволяє застосовувати матеріал для облицювання фасадів висотних будівель;
- Плитка має стійкість до різких змін температури і впливу хімічних речовин;
- Підвищена зносостійкість.
На завершення можна сказати, що клінкерна плитка є найоптимальнішим матеріалом для зовнішнього і внутрішнього облицювання.