Як бути, якщо хочеться жити в цегляній будівлі, а є тільки будинок, зведений з іншого будівельного матеріалу? Можна зайнятися будівництвом нового. Але набагато простіше облицьовувати клінкером вже наявний. Насправді це не так складно, як може здатися. І, зрозуміло, значно дешевше і швидше будівництва з нуля.
Продумане оздоблення фасаду допоможе вирішити проблеми тепло і шумоізоляції. Якщо в будинок проникає холод, вогкість чи шум від сусідів, вже є причина подумати про зовнішнє облицювання. Клінкер - це і всебічний захист, і естетика. За умови, що майстер володіє деякими професійними хитрощами та навичками ремонтно-будівельних робіт.
Що таке клінкер
Клінкером спочатку називалася лише звичайна цегла, що виробляється шляхом спікання глини, і історія його популярності сягає вглиб століть. Країни Європи завжди відчували брак природного каменю для будівельних потреб, тому шукали варіанти його заміни, намагаючись створити аналоги. Експерименти показали, що сланцева глина в результаті випалу до спікання виявляє себе в кладці не гірше, ніж камінь, створений природою.
Вже в XIX столітті клінкерну цеглу за цією технологією європейці почали виробляти у промислових масштабах.
Вибір клінкеру для фасаду
Фасад можна обробити двома основними видами клінкерної продукції, безпосередньо цеглою і клінкерною плиткою. І той, і інший матеріал випускається в однаково багатому асортименті, тому цілком реально підібрати колір і фактуру майбутньої обробки на свій смак.
Цегляну облицювальну кладку також можна комбінувати з ізоляційним шаром. Можливий варіант обробки фасаду цеглою та у формі оболонки з формуванням вентиляційного зазору. При цьому облицювальний шар викладається на деякій відстані від стіни, що несе, достатньому для циркуляції повітря.
Що стосується ізолюючих властивостей самого клінкеру, то цегляне облицювання досить помітно гасить звуки, що проникають зовні: до 60 дБ.
Робочі моменти при зовнішньому облицюванні клінкером
Перше, на що потрібно звернути увагу на початку облицювальних робіт – різниця тону. Незалежно від кольору та фактури, кожна партія клінкерної цегли виявляється унікальною в деталях. Тому краще купити його для обробки із запасом, ніж у недостатній кількості, щоб уникнути великих відмінностей у результаті постачання з різних партій. І навіть якщо партія одна й та сама, цеглу слід перемішувати. Втім, різнотон у кладці може виглядати досить оригінально, тому надто переживати з цього приводу не варто.
Друге, що обов´язково треба врахувати – погодні умови. Якщо температура повітря найближчим часом може опуститися нижче п´яти або піднятися вище за тридцять градусів, краще відкласти оздоблювальні роботи. Дощова або вітряна погода теж повинна бути приводом для перенесення облицювальних заходів, тому що волога та вітер завадять природному висиханню розчину кладки. І не варто розраховувати закінчити роботу за один день, оскільки класти більше п´яти рядів відразу не рекомендується, щоб уникнути просідання низу.
Незалежно від того, який клінкерний матеріал використовується для обробки, варто застосовувати для його укладання тільки суміші, зазначені виробником. Міцний клінкер призначений для того, щоб служити довгі роки, тому кладка має бути ідеальною. Щоб не зіпсувати фасад, краще спочатку дотримуватися всіх рекомендацій фахівців.