Щоб фасад вашого будинку з клінкерної плитки або цегли зберігав свою привабливість як можна довше, важливо правильно про нього дбати. Своєчасне очищення фасаду не тільки дозволить дому охайно виглядати, але і підвищить довговічність обробки, тому зараз ми поговоримо про найбільш поширені забруднення і методах боротьби з ними.
1. Забруднення заповнювачем швів або цементним розчином
Така проблема найчастіше з´являється відразу після обробки фасаду, тому зі свіжими слідами цементу боротися не складно. Для цього потрібно заздалегідь запастися спеціальними засобами, які без проблем справляються з затверділим бетоном. Щоб домогтися ідеальної чистоти, очищувач можна нанести повторно або залишити на ніч.
Важливо: не варто очищати клінкер від розчину кустарними методами: ні в якому разі не можна сколювати засохлий цемент з клінкеру будь-якими інструментами або використовувати для очищення чисті кислоти сумнівного походження.
2. Висоли (світлі розводи)
Висоли - можуть з´явитися з часом практично на будь-якому будинку, це пов´язано з хімічними реакціями, в результаті яких на поверхню проступають вапняно-соляні відкладення. Цього не варто боятися, тому що існують засоби для очищення клінкеру від висолів, які дуже швидко надають фасаду первісний вигляд. Такі змивки виготовляються на основі кислот і органічних розчинників, швидко розчиняють забруднення і потім легко змиваються водою.
3. Цвіль і мох
Щоб тримати фасад будинку в тонусі - дуже важливо стежити за вологістю і вчасно помічати появу біоуражень на ньому. Якщо на клінкері з´являється цвіль, мох, грибок або водорості - необхідно не затягувати і відразу усувати їх найменші прояви, тому що чим слабкіше вони - тим простіше з ними боротися.
Важливо: при боротьбі з цвіллю важливо з´ясувати, з якої причини вона з´явилася і намагатися усунути цю причину. Постійна висока вологість може повторно викликати появу цвілі і негативно впливати на довговічність облицювання і стін.
4. Клей, сліди скотча
Для того, щоб прибрати клейкі сліди від скотчу, які могли залишитися після транспортування клінкерної плитки, підійде ацетон. Спосіб відмінно працює і для залишків клею. Щоб видалити таке забруднення, його необхідно розмочити ганчіркою або губкою, змоченою в розчині ацетону, а потім ретельно протерти. Якщо у вас під рукою немає ацетону - можна скористатися спиртом, він так само добре розчиняє багато клейові з´єднання.
5. Жирні плями
Плями жиру з клінкерної плитки або цегли необхідно усувати якомога швидше. Для цього потрібно протерти забруднене місце вологою ганчіркою або прикласти до цієї ділянки спеціальну абсорбуючу серветку.
Якщо жирне забруднення не вдалося усунути відразу, тоді на допомогу прийдуть спеціальні засоби для виведення плям для очищення фасадів із знежирюючими властивостями.
Як запобігти забрудненню клінкерної плитки або цегли
Будь-яку проблему краще заздалегідь запобігти, ніж потім боротися з нею. Для того, щоб убезпечити фасад вашого будинку, відразу після закінчення будівництва або ремонту, його необхідно обробити спеціальним засобом захисту.
Для цього існують силіконові просочення - гідрофобізатори, які захищають фасад від зайвої вологи і не допускають появу цвілі, грибка і моху, акрилові суміші запобігають появі висолів, а морозостійкі пластифікатори захищають облицювання від розтріскування в сильні морози.