Клінкерна плитка для димоходу створює довговічне облицювання, яке чудово захищає і відмінно прикрашає простір навколо димаря. Така плитка просто незамінна при ремонті старих димарів, але її можна застосовувати і при будівництві нових. У цій статті ми розповімо, чому варто вибрати клінкерну плитку, як не помилитися при виборі і яким чином виконати її монтаж.
Клінкерна плитка для димоходу. Чому варто її вибрати?
Клінкерні плитки, укладені на димоході, володіють всіма технічними і експлуатаційними перевагами (за винятком конструктивних), через які так високо цінується клінкерна цегла. Плитка обпалюється при температурі близько 1200 ° C, що надає їй неймовірно високу жаро- і вогнетривкість. При цьому вона характеризується низьким водопоглинанням (4-6%). Клінкерна плитка морозостійка, стійка до проникнення бруду, а також біологічної (мох, грибки, лишайники) і хімічної корозії (кислотні дощі, промислові викиди).
Таким чином, клінкер на багато десятиліть захистить димохід від впливу зовнішніх факторів - довговічність цього матеріалу обчислюється в сотнях років. Більш того, його прекрасні декоративні властивості також довго радують око. Оскільки кольорова палітра клінкерної плитки для димоходу залежить, перш за все, від сорту сировини і температури випалення, ми можемо бути впевнені в тому, що навіть через багато десятиліть вона не вигорить під впливом сонячних променів. Різноманітність кольорів, фактур і форм в цьому випадку просто безмежно!
Клінкерна плитка для димоходу. Яку вибрати?
Як характер (простий, сучасний, стилізований під старовину або рустикальний), так і колірну гамму (основний колір і можливі колірні переходи, градієнти або ангоб) клінкерної плитки для димоходу слід підбирати під фасад або дах, намагаючись зберегти композиційну цілісність будинку. При цьому не варто забувати, що елегантність завжди засноване на стриманості - свідомому скороченні палітри візуальних ефектів в разі конкретного об´єкта.
Якщо в оформленні зовнішніх стін або огорожі, а також на малих архітектурних садових формах, вже присутній клінкерна елемент, найпростіше буде просто підібрати плитку, яка підходить по стилю і кольору. Якщо ж такого елемента немає, краще, щоб колір димоходу поєднувався з кольором фасаду. У сучасному будівництві димохід часто розглядається як елемент даху, який лише злегка виділяється своїм відтінком. Кожен із запропонованих варіантів по-своєму гарний, якщо в ньому буде простежуватися естетична послідовність.
Клінкерна плитка для димоходу. Як виконати монтаж?
Клінкерна плитка наклеюється на димохід за допомогою відповідного еластичного і морозостійкого клейового розчину. Додатковою перевагою є нульове або мінімальне «стікання» клейового розчину: плитка, притиснута на такому клею до вертикальної поверхні, не зміщується і не вимагає підпори. Як у випадку ремонту, так і при будівництві, основу слід заґрунтувати, а потім зміцнити армованою сіткою, монтаж якої виконують за допомогою клею для сітки. Між димоходом і шаром плитки часто укладають шар мінеральної вати або пінопласту. До такої основи також можна клеїти клінкерну плитку. Як і при будь-якій іншій конструкції, укладання плитки слід запланувати таким чином, щоб при її різанні не порушувати естетичну гармонію.
Використовуючи при облицюванні фасаду, огорож і внутрішніх стін з видимими кутами, не тільки стандартну, але і кутову плитку, можна домогтися того, що димар буде справляти враження викладеного з повнотілої цегли. В обох випадках істотне значення має шов між плитками - його найкраще зрівняти з лицьовою поверхнею цегли.