Сучасний будівельний ринок пропонує широкий асортимент клінкерної та керамічної плитки, яку ви можете придбати самостійно, або ж зі спеціалістом. Але в чому ж відмінності клінкеру від кераміки?
Основна відмінність полягає у виробничій технології, але взагалі клінкер є різновидом кераміки. Виготовляють клінкерну продукцію (плитку, цеглу, бруківку) з особливих сортів сланцевої глини, яка після відповідної обробки потрапляє в піч і обпалюється при дуже високій температурі. В результаті можна отримати високоякісний і дуже стійкий до всіх впливів матеріал, який називають клінкером.
Широка гамма природних кольорів клінкерної плитки можлива завдяки змінам технологічних характеристик спікання глини: температури або часу випалу. Змінюючи ці параметри, можна отримати більш темніші або світліші відтінки матеріалу. Крім прекрасних декоративних властивостей клінкер характеризується високою морозостійкістю, стійкістю до вологи і ультрафіолету.
Сфери застосування клінкеру:
- для облицювання фасаду і цоколя будівлі житлового або адміністративного призначення;
- для облаштування майданчика біля будинку;
- для створення садових і тротуарних доріжок;
- для облицювання печей в лазнях і камінів в приватних будинках;
- для прикраси і захисту огорож з цегли;
- для облицювання сходів, терас, вхідних груп;
- для облицювання підлоги в холах і в залах, де велика прохідність людей (вокзали, метро і так далі).
Через високі експлуатаційні і декоративні характеристик цього екологічно чистого матеріалу його застосування можливе як в зовнішніх роботах, так і в сфері оздоблення інтер´єрів.
Серед основних переваг клінкеру перед іншими оздоблювальними матеріалами можна виділити високу механічну і хімічну міцність, стійкість до вологи, морозів, впливу сонячних променів, екологічну чистоту і довговічність.
Деякі порівнюють механічну міцність і зносостійкість клінкеру з характеристиками натурального каменю (мармуру і граніту). Але при цьому вартість обпаленої глини буде більш доступною, що також можна віднести до головних переваг матеріалу.