Рано чи пізно будь-яка конструкція виходить з ладу і вимагає відновлення. Деякі системи і зовсім можуть підлягати заміні або ремонту не через «вік», а через неправильний монтаж. Дах будинку рекомендують оглядати мінімум чотири рази на рік. Це в тому випадку, якщо явних слідів протікання не спостерігається. Огляд же потрібен, щоб виявити порушення цілісності покрівельного матеріалу.
На що необхідно звертати увагу:
зрушать з місця окремі фрагменти покриття з бітумних гонтів або натуральної черепиці - привід для їх заміни.
При цьому верхні елементи піднімають і фіксують для того, щоб вийняти пошкоджений елемент і замінити його на новий. Відсутні елементи кріплення на будь-якому листовому покрівельний матеріал, від металочерепиці до асбоцементного шиферу. Деталі повинні бути не просто відновлені, варто ще й перевірити цілісність покрівельного настилу під ними. Питання «протікає дах - що робити?» У меншій мірі турбувати власників будинків з мідними дахами. Але і працювати з таким матеріалом вміють тільки справжні професіонали.
Іржаві плями і патьоки на металевій покрівлі з профнастилу, покрівельного заліза і металочерепиці обов´язково приведуть до протікання. Необхідно виявити місце корозії і відновити покриття.
При прямому пробої металевої покрівлі доведеться ставити латку або міняти весь лист.
Тріщини і відколи на листках асбоцементного шиферу безглуздо заливати будь-яким герметиком, потрібно повністю замінити лист. Будь-які тріщини або зміни геометрії хвилі для бітумних волокнистих листів єврошиферу теж тягнуть за собою необхідність заміни деформованої ділянки покрівлі.
Сигналом до того, що міняти дах, можуть бути не тільки протікання, а й загорнуті краю полотнищ і різного роду бульбашки під неушкодженими шарами рулонного матеріалу.