Отже, спектр застосування клінкеру різноманітний і великий, але як покласти клінкерну цеглу, краще розповісти на прикладі облицювання фасаду будинку, так як це самий складний і трудомісткий процес, який вимагає спеціальних знань і інструкцій. Для того, що б розібратися більш детально і предметно, розіб´ємо весь процес по-етапам роботи.
Колір клінкерної цегли
При виборі кольору, варто враховувати деякі нюанси, колір цегли в різних партіях може трохи відрізнятися, саме тому, варто підрахувати точну кількість цегли, або при укладанні міксувати цеглу з різних піддонів і, таким чином, уникнути перепаду за кольором. Колірна гамма клінкерної цегли складається з натуральних відтінків коричневого кольору, від самого світлого до самого темного відтінку, що дозволяє не тільки вибрати відповідний відтінок, але і урізноманітнити фасад візерунками з контрастних відтінків.
Погодні умови та зберігання
Перш ніж класти клінкерну цеглу, варто враховувати щоб не було опадів, а температура повітря повинна бути від 5-8С і, бажано, не вище 25С (дуже швидко сушитися і застигає розчин), найкраще проводити дані роботи з пізньої весни до ранньої осені і, бажано затемнити місце і захистити від дощу і сильного вітру. Зберігати цеглу слід в сухому місці і перед її застосуванням, за день до укладання, зняти поліетиленову плівку з піддонів, щоб просушити цеглу від конденсату.
Гідроізоляція
Дуже важливо продумати і зробити гідроізоляцію, ізоляцію від грунту і бетону. Якщо мова йде про облицювання будинку, то слід класти цеглу на попередньо підготовлені, вже утеплені стіни, також встановити гідроізоляцію на верхній частині цоколя. Якщо ж мова йде про залізобетонні і металеві конструкції, то необхідно залишити компенсаційний зазор, де і виконати гідроізоляцію клінкеру.