Клінкерна та керамічна цегла - популярні в будівництві натуральні будівельні матеріали. Їх найчастіше використовують при зведенні фасадів та перегородок. Обидві цегли розрізняються за зовнішнім виглядом, фізичними властивостями та ціною. У кожного з них стільки ж прихильників, як і противників, адже за останні роки клінкер пережив справжній ренесанс. Раніше витіснений фасадною штукатуркою, він поступово повертається на місце. Клінкер відрізняється насамперед привабливою ціною та довгим терміном служби матеріалу.
Клінкерна цегла, що це?
Клінкерна цегла – повністю натуральний будівельний матеріал. Він складається із суміші глини та піску, яку після замісу та надання форми необхідно обпалити при температурі до 1300 ºC. Традиційну керамічну цеглу обпалюють при температурі 900-1000 ºC. Різниця у температурі випалу переноситься на фізичні характеристики кожного їх. Клінкерна цегла набагато менш абсорбує, ніж керамічна, і тому більш стійка до погодних умов, дощу, морозу та вітру. Абсорбційна здатність клінкерної цегли становить 6%, а керамічної цегли - 22%. Саме тому клінкерна цегла знайшла широке застосування для оздоблення фасадів або димоходів будівель.
Завдяки процесу обробки та інгредієнтам клінкерна цегла має фізичні властивості, сприятливі для будівельних процесів, зокрема:
- це постійно;
- стійка до вібрацій, ударів та тиску;
- морозостійка;
- стійка до екстремальних погодних умов;
- не вимагає обслуговування протягом багатьох років після завершення будівництва;
- чудово поєднується у технічному відношенні з іншими будівельними матеріалами: каменем, деревом, металом, склом;
- ідеально поєднується з іншими будівельними матеріалами з погляду естетики;
- представляє багатство відтінків, розмірів та форм;
- має високу естетичну цінність.
Види клінкерної цегли
Краса клінкерної цегли, крім іншого, від її здатності набувати різних кольорів, розмірів і форм. У продажу є багато версій. Основним критерієм поділу клінкеру є технологія його виробництва:
- Клінкерна цегла ручного формування: це означає, що цегла формується вручну, а потім обпалюється традиційним методом. Відповідно, ціна одиниці такої цеглини буде дещо вищою, особливо в порівнянні з версією механічного виробництва. Клінкерна цегла ручного формування має шорстку поверхню і може забезпечити оригінальний декоративний ефект, особливо в поєднанні з сільським або сучасним способом облаштування простору. Структура зовнішньої поверхні клінкеру та кольору надають, особливо інтер´єру, неповторного характеру та атмосфери.
- Клінкерна цегла машинного формування, у свою чергу, дозволяє контролювати повторюваність розмірів, вона також може мати грубу структуру або повністю гладку. Остаточний вигляд такої цегли повністю залежить від планів виробника. Клінкерна цегла буває різних кольорів та відтінків, а також розмірів. Найбільш затребуваний колір машинної клінкерної цегли - червоний або традиційний бордовий. Основною особливістю машинної клінкерної цегли є наповнена внутрішня поверхня та гладка або рифлена поверхня, яка ідеально вписується в сучасний стиль.
Клінкерна цегла - застосування
Клінкерну цеглу найчастіше використовують для оздоблення зовнішніх фасадів. Його дуже часто використовують при будівництві громадських будівель, і не менш популярним стало обробляти фасад одноквартирних будинків та їх димарі. Її використовують для зведення великих перегородок та ділянок фасаду, але також часто використовують як декоративний елемент, наприклад, як деталь; для віконних рам. Вибір програми залежить виключно від схваленого інвестором проекту. Різноманітність кольорів, фактур та розмірів означає, що клінкерна цегла практично ідеально вписується у будь-який стиль оформлення.
Клінкерну цеглу або клінкерну плитку використовують для прикраси парканів, сходів та підвіконь. Оскільки клінкерна плитка ефективно імітує розташування цегли, її використовують там, де можна застосувати цей метод, тим більше менша товщина плитки викликає менше проблем при встановленні на вертикальні поверхні. Клінкерна плитка може коштувати до половини вартості цегли.
Клінкерна цегла - сфера застосування
Клінкерна цегла, призначена для будівництва димоходів, користується великою популярністю в інвесторів, особливо в приватних будинках. Неминуче, що він має відмінні параметри міцності, добре витримує температуру, не вбирає бруд і є дуже елегантним видом обробки. Цей вид цегли часто використовують для обробки камінів усередині житлових будинків.