Сучасні дизайнери та архітектори для реалізації своїх ідей активно використовують клінкерну плитку. Даний будівельний матеріал ідеально підходить для обробки цоколів та фасадів будівель (житлові, громадські). Все частіше клінкерну плитку можна побачити і в дизайні інтер´єру. Особливо часто застосовується для оформлення:
- стін у їдальні, де розташовані стіл зі стільцями;
- оздоблення каміна, колон, арок, сходів;
- дверних та віконних отворів;
- зон, де розташований диван та крісла;
- одна зі стін на балконі або в оранжереї;
- кімнати із басейном;
- сауни;
- облицювання ванної кімнати.
Відмінною особливістю цього матеріалу є високі показники міцності, довговічності та вологостійкості. Цей ефект досягається завдяки запіканню глини за максимальних температур. Щоб вироби мали різні палітри кольорів (чорні, світло-пісочні, вишневі, інші), в суміш додають натуральні барвники.
Шорсткість поверхні імітує цегляну кладку та надає дизайну інтер´єру оригінальності. Саме натуральні матеріали є трендами останніх сезонів. Тому не дивно, що дизайнери використовують клінкерну плитку в інтер´єрі квартир та будинків (бібліотека, зона відпочинку, кабінет, спальня, їдальня та інше).
Різноманітність фактур, розмірів та палітр дозволять підібрати варіант плитки, що максимально відповідає стилістиці приміщення:
⦁ індустріальний;
⦁ середньовічна готика;
⦁ поп-арт;
⦁ вінтаж;
⦁ прованс;
⦁ лофт;
⦁ хай-тек;
⦁ етно;
⦁ сучасний;
⦁ класика.
Залежно від стилю оформлення і варто вибирати колір та фактуру плитки. Для класичних і більш розкішних підійде варіант "під цеглу" (червона, темно-вишнева, коричнева). Вона цікаво поєднується з абажурами, антикварними меблями, кованими виробами, фактурною штукатуркою та дорогим текстилем (атлас, оксамит).
Світлі варіанти ідеально гармонують з інноваційними меблями, функціональним гарнітуром, скляними та металевими вставками, дерев´яним паркетом.